Aston Stealth

aston-stealth-front-black.jpg
stealth-voice-switch.jpg
stealth-1.jpg

Aston Stealth to rewolucyjny mikrofon dynamiczny do studia i na scenę. Cztery przełączalne tryby zapewniają niezrównaną wydajność w niemal każdej sytuacji. Do tego wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy klasy A z autodetekcją zasilania Phantom 48V (pierwszy na świecie!), a także unikalny system przeciw wstrząsom wewnętrznym Sorbothane i legendarna jakość wykonania Aston.

 

Uważamy, że Stealth jest najbardziej wszechstronnym mikrofonem na świecie.


 
Stealth został opracowany we współpracy z 92 najlepszymi inżynierami, producentami i artystami (pod nazwą panel rozwojowy Aston 33), którzy uczestniczyli w serii ślepych testów odsłuchowych, przeprowadzonych w celu uzyskania najlepszego możliwego dźwięku. Skutkiem tego było stworzenie czterech trybów: Vocal 1, Vocal 2, Guitar i Dark oferujących gamę światowej klasy charakterystyk brzmieniowych pasujących do niemal każdego zastosowania.

 

 

 

Cztery ustawienia, cztery różne głosy

Pomyśl o Stealth jak o czterech profesjonalnych mikrofonach w jednym. Każde ustawienie zostało stworzone przez grupę ponad 90 najlepszych inżynierów dźwięku i producentów poprzez serię podwójnych “blind” testów odsłuchowych, pokonując nie tylko każdy mikrofon w swojej klasie, ale także znacznie droższe mikrofony typu "industry standard".

Mamy więc 2 tryby wokalowe, zoptymalizowane pod kątem różnych typów wokalu, tryb gitary, który jest dostosowany zarówno do gitary klasycznej, gitary elektrycznej jak i gitary akustycznej, a także tryb „ciemny” vintage, przypominający klasyczne mikrofony wstęgowe.

Mikrofony, w których stosuje się „poprawianie” brzmienia za pomocą korekcji (EQ) bardzo utrudniają późniejszą pracę przy miksie. Stealth oferuje wybór czterech czystych, wysokiej jakości ścieżek sygnałowych. Ustawienia brzmienia nie są filtrami EQ, są to sieci konturowe, co oznacza, że ​​większość sygnału nie przechodzi przez żaden obwód filtra. Cały sygnał jest nieco osłabiony, a niektóre częstotliwości są dodawane z powrotem na wyższym poziomie. Powoduje to znacznie mniejsze zniekształcenie fazowe niż w przypadku konwencjonalnych filtrów.

 

 

Aktywny i pasywny tryb z funkcją autodetekcji zasilania 48V

Stealth działa z zasilaniem Phantom 48V lub bez niego. W trybie pasywnym (bez zasilania) obwód czynny jest całkowicie ominięty, a Stealth działa z najprostszym możliwym łańcuchem sygnałowym, zapewniając czysty dźwięk.

Unikalna (pierwsza na świecie!) wbudowana funkcja Autodetect wykrywa obecność zasilania Phantom 48V i automatycznie przełącza mikrofon w tryb aktywny, aby korzystać z wbudowanego preampu mikrofonowego klasy A.

W trybie pasywnym Stealth zachowuje się jak dynamiczny mikrofon sceniczny i poradzi sobie praktycznie z dowolnymi sygnałami: krzykliwym wokalem, rozkręconymi kolumnami gitarowymi, a nawet perkusją.

Włącz tryb aktywny a uzyskasz potężny wzrost wzmocnienia o 50dB, co sprawi, że Stealth stanie się niemal mikrofonem pojemnościowym ze wszystkimi jego zaletami jak znacznie większa czułość i headroom. W tym trybie z łatwością zarejestrujesz zarówno delikatne wokale, instrumenty akustyczne czy głos lektora – gdzie wymagana jest dbałość o detale – jak i superagresywne i głośne wykony długowłosych zabijaków. Wystarczy lekkie oddalenie źródła i gotowe!

 

 

Wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy klasy A

W trybie aktywnym Stealth wykorzystuje wysokiej jakości wbudowany preamp mikrofonowy klasy A, eliminujący konieczność stosowania kosztownego zewnętrznego urządzenia.

Stealth charakteryzuje się w pełni zbalansowaną ścieżką sygnału od kapsuły aż do wyjścia, co skutkuje niezwykle niskim poziomem szumu, co nie jest wcale oczywiste w innych (niesymetrycznych) konstrukcjach.  

 

Unikalny wewnętrzny układ przeciwwstrząsowy Sorbothane

Aston Stealth zawiera prawnie zastrzeżoną wewnętrzną konstrukcję amortyzującą z kapsułą zawieszoną w powietrzu, całkowicie odizolowaną od obudowy mikrofonu, wspartą w 3 punktach za pomocą półkul polimerowych Sorbothane.

Sorbothane to syntetyczny, wiskoelastyczny polimer uretanowy stosowany jako tłumik drgań i ekran akustyczny w komputerach, systemach hi-fi i wielu zastosowaniach przemysłowych.

 

Precyzyjna charakterystyka kierunkowa

 

Dzięki znakomicie zaprojektowanej konstrukcji mechanicznej, Stealth zapewnia bardzo skutecznej tłumienie dźwięków dochodzących z kierunków spoza tych wyznaczonych kardioidalną charakterystyką kierunkową.

 

 

Znakomita redukcja szumu elektromagnetycznego

Kapsuła Stealtha jest całkowicie zamknięta w tzw. klatce Faradaya ze stali nierdzewnej - obudowie służącej do blokowania pól elektromagnetycznych (nazwanej tak od angielskiego naukowca Michaela Faradaya, który wynalazł ją w 1836 r.)

Klatka Faradaya działa, ponieważ zewnętrzne pole elektryczne powoduje, że ładunki elektryczne w przewodzącym materiale klatki są kierowane w taki sposób, że powodują anulowanie efektu pola we wnętrzu klatki. Zjawisko to wykorzystywane jest do ochrony wrażliwego sprzętu elektronicznego przed zewnętrznymi zakłóceniami radiowymi (RFI).

Dodatkowo, jeśli będziesz chciał zaparzyć herbatę, a zabraknie Ci torebek, już wiesz co robić!


 

Montaż na statywie

Kolejnym unikalnym elementem konstrukcyjnym mikrofonu jest zastosowanie niestandardowych końcówek z wbudowanym złączem XLR i specjalnym uchwytem do szybkiego montażu. Dołączony uchwyt na podstawę mikrofonu pozwala po prostu “kliknąć” go na swoje miejsce i równie szybko go odpiąć. Możesz także ustawić mikrofon pod idealnym kątem.

 

Ekologiczne opakowanie

Zaangażowaliśmy nasze serca i umysły, aby produkty Aston były jak najpiękniejsze. Jeśli zaś chodzi o opakowanie, to uważamy, że najważniejsza jest prostota. Opakowanie ochronne, wielokrotnego użytku, nieobciążające środowiska, które nie kosztuje fortuny.

 

Dane techniczne

  • Typ przetwornika: ruchoma cewka

  • Charakterystyka kierunkowa: kardioida

  • Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz (+/-3dB)

  • Równoważny poziom szumu własnego: 10dB A-ważony

  • Czułość przy 1kHz na 1kohm – tryb pasywny: Średnia wartość 1 mV/Pa (waha się w 4 trybach)

  • Czułość przy 1kHz na 1kohm – tryb aktywny: Średnio 150 mV/Pa (waha się w 4 trybach)

  • Maksymalna SPL dla THD 0,5%: 140dB

  • Długość: 196 mm

  • Szerokość: 58 mm

  • Waga: 692 g