Aston Spirit

Aston Spirit jest wysokiej klasy mikrofonem o zmiennej charakterystyce kierunkowości, wykorzystującym jednocalową pozłacaną (1") kapsułę złotem. Za pomocą przełącznika na obudowie mikrofonu można wybrać charakterystykę dookolną, kardioidalną lub ósemkową. Jest na tyle uniwersalny, aby można było używać go z większością instrumentów. Najbardziej pasuje do gitary akustycznej i wokalu. Jego ręcznie dobierana kapsuła została połączona z najwyższej jakości obwodem transformatorowym, wykorzystującym tylko najlepsze podzespoły, takie jak kondensatory WIMA, czyli te same elementy, które znajdują się w butikowych mikrofonach, kosztujących o wiele więcej od Spirita.

 

Spirit został zaprojektowany do zapewniania pięknego, otwartego brzmienia z blaskiem alikwotów. Ten mikrofon bardzo wiernie oddaje brzmienie i zapewnia zachwycająco naturalne i transparentne nagrania, zbierając wszystkie detale w wyższym zakresie, ale bez dodawania szorstkości, którą niektóre mikrofony pojemnościowe zdają się wprowadzać.

 

 

Cechy

 

Główka z falistą siatką

Spirit ma charakterystyczną dla firmy Aston główkę z pofalowaną siatką. Ta unikatowa konstrukcja nie tylko świetnie wygląda, lecz także zapewnia niespotykaną dotąd ochronę serca mikrofonu, czyli kapsuły. Konstrukcja siatki odpornej na wstrząsy pozwala na zdeformowanie główki mikrofonu nawet mocnym uderzeniem, po czym wraca ona do normalnego kształtu, bez żadnych uszkodzeń.  W pewnym stopniu tłumi ona także dźwięk spoza osi mikrofonu, pomagając w eliminowaniu zakłóceń w nagraniach.

 

Wbudowany pop filtr

Wokalne mikrofony pojemnościowe Aston mają wbudowany (zintegrowany z siatką główki) pop filtr. Siatka wpuszcza dźwięk, praktycznie eliminując niechciane spółgłoski wybuchowe przy samym źródle ich powstawania. Zapewnia także ekranowanie przed promieniowaniem elektromagnetycznym i sprawia, że nasze mikrofony idealne nadają się do zastosowania w bardzo wrażliwych pod względem elektronicznym warunkach. Szczelnie zamknięty, jednoczęściowy kosz jest zbudowany ze stali nierdzewnej, więc nie będzie rdzewiał, a nawet może być zdejmowany i myty.

 

Dolna pokrywa

Kolejnym unikatowym elementem konstrukcyjnym mikrofonu Aston Spitit jest wykorzystanie specjalnie uformowanej dolnej porywy ze zintegrowanym wyjściem XLR i gniazda do statywu. Żaden inny mikrofon tego nie ma. W związku z tym, że wewnętrzny system amortyzujący wstrząsy jest tak dobry, możesz zamontować mikrofon bezpośrednio na statywie, przy pomocy wymiennego adaptera z gwintem. Konstrukcja bardzo ułatwia naprawę i konserwację mikrofonu Aston.

 

Obudowa

Piękno naszych mikrofonów polega również na niestandardowym wykończeniu każdej obudowy. Tu nie ma żadnego masowego lakierowania... zamiast tego każda obudowa jest przez 4 godziny przewracana, by nadać jej bardzo mocne ślady używania i wyjątkowo piękne wykończenie. Aby udoskonalić wygląd, każdy mikrofon ma osobno wygrawerowany napis, mantrę naszej marki... „The art of performance”

 

Płytka drukowana – PCB

Doskonale zrównoważone połączenie dyskretnego i zintegrowanego układu elektronicznego.

Zharmonizowane rozmieszczenie układu dla łatwiej integracji, od obwodu wejściowego zasilania Phantom po napięcie bias kapsuły.

Nowatorskie nieliniowe prostowanie napięcia/prądu, zapewniające kontrolowane wzmocnienie i gładki/czysty dźwięk.

 

Ekologiczne opakowanie

Zaangażowaliśmy nasze serca i umysły, aby produkty Aston były jak najpiękniejsze. Jeśli zaś chodzi o opakowanie, to uważamy, że najważniejsza jest prostota. Opakowanie ochronne, wielokrotnego użytku, nieobciążające środowiska, które nie kosztuje fortuny.

 

Dane techniczne

 

Typ przetwornika: Pojemnościowy

Akustyczna zasada działania: Ciśnieniowo-gradientowy

Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz, (+/-3dB)

Równoważny poziom szumów: 14 dB (A-ważone)

Czułość przy 1 kHz/1 kom: 23,7 mV/Pa

Maksymalny SPL dla THD 0,5%: 138 dB

Stosunek sygnału do szumu: (wzgl. 94 dB SPL): 80 dB (A-ważone)

Charakterystyka kierunkowości: Wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa

Tłumik: -20dB/-10dB/0dB

Filtr dolnozaporowy: 80 Hz

Do działania wymagane jest zasilanie Phantom 48 V ( +/-4 V)