Aston Starlight

Aston Starlight to pierwszy na rynku mikrofon ze wskaźnikiem laserowym, który pozwala na dokładne przywołanie ustawienia mikrofonu w studiu oraz niezwykle szybkie i łatwe ustawienie w zastosowaniu na żywo. Ten prawdziwie zachwycający mikrofon przełączalny charakter brzmienia (trzy ustawienia: Vintage, Modern i Hybrid) oraz bardzo solidną budowę. Całości dopełniają główka wykonana z tysięcy malutkich mosiężnych łożysk kulkowych oraz w 100 procentach stalowa obudowa.

 

Starlight posiada kardioidalną kapsułę o średnicy 20mm, która została wybrana przez ponad 50 topowych producentów w podwójnych ślepych testach przeprowadzonych w roku 2016.

Występuje także jako Starlight Stereo Matched Pair, czyli fabrycznie dobierana para mikrofonów stereo.

 

Cechy

 

Laser

 

Dodanie do naszego mikrofonu wskaźnika laserowego z włącznikiem on/off pozwala użytkownikowi przywołać dokładne ustawienie mikrofonu, zatem łatwo powtórzyć set up. Ma to również duże znaczenie dla podróżujących zespołów, ponieważ można oznaczyć pozycję mikrofonu dla bębnów, gitar etc., więc set up trwa dosłownie chwilę. To pierwsze takie rozwiązanie w świecie i ogromny skok w uzyskaniu spójnego dźwięku niezależnie od sytuacji.

 

Spiekana metalowa główka

 

Spiekanie nie jest nową metodą w świecie mikrofonów, ale rzadko używaną. Aston wzniósł tę technologię o poziom lub nawet dwa wyżej. Przetestowano wiele grubości spiekanych główek, a także średnie wielkości łożysk kulkowych, połączono to z niklowaną płytką, której grubość kontrolowana jest co do nanometra. Pozwoliło to uzyskać idealną akustyczną porowatość. Dodatkowo główka jest praktycznie niezniszczalna, więc - jak wszystkie mikrofony Astona – można ją stosować w studiu czy na żywo wiele razy i nigdy nas nie zawiedzie.

 

Przełączanie charakterystyki brzmieniowej

 

Kolejny znaczący skok technologiczny. Starlight ma trzy tryby działania dzięki zaawansowanemu filtrowaniu pomiędzy kapsułą a układem elektronicznym. Można wybierać pomiędzy ustawieniami Vintage, Modern i hybrydowym, aby uzyskać idealny ton dla swojego zastosowania… gitary, bębny, smyczki, nawet wokale – do każdego typu muzyki dostosujesz odpowiednie ustawienia mikrofonu. Każde ustawienie zostało dokładnie dostrojone, aby dać wybitny dźwięk, daleko wykraczający poza skalę cenową Starlight.

 

Obudowa

 

Projekt Starlight wpisuje się w styl pięknych mikrofonów Aston. Posiada solidną stalową obudowę o grubości 1,5mm, tłoczoną około 4 godziny, aby uzyskać wykończenie znane już z pozostałych znakomitych produktów Aston. Piękna, ale i bestia!

 

Budowa wewnętrzna

 

Układ elektroniczny Starlighta zbudowany jest z elementów dyskretnych, starannie dobranych i zestrojonych. Dzięki temu mikrofon jest niezwykle czuły przy zachowaniu niespotykanie niskiego poziomu szumów i szerokiego zakresu dynamicznego.

Pozwala to radzić sobie w bezkompromisowy sposób zarówno z cichymi, jak i bardzo głośnymi źródłami dźwięku.

Co niezwykle ważne wyższy poziom sygnału wyjściowego pozwala na stosowanie mniejszego wzmocnienia w przedwzmacniaczu mikrofonowym, co ogranicza zniekształcenia.

 

Efektem końcowym jest pięknie czysty i szczegółowy dźwięk. Wspomniane filtry kształtujące brzmienie (Vintage, Modern, Hybrid) nie wprowadzają dodatkowych zniekształceń ani szumów, co działa tak, jakby użytkownik stosował różne kapsuły! Można więc powiedzieć, że dostajemy trzy mikrofony w jednym, a zmieniamy je jednym małym przełącznikiem.

 

Eco opakowanie

 

Aston włożył mnóstwo serca i pomysłu w stworzenie pięknych produktów o możliwie najlepszym działaniu. Jeśli chodzi o opakowanie, prostota wydaje się rozwiązaniem idealnym. Opakowanie chroni mikrofon, można je ponownie użyć, jest przyjazne środowisku i – co równie ważne – nie kosztuje fortuny.

 

 

Dane techniczne

 

Typ przetwornika: pojemnościowy

Zasada działania: gradient ciśnieniowy

Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna

Zakres częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz (+/- 10dB)

Poziom szumów: 15 dB A-ważone

Czułość przy 1kHz / 1kohm: 42.1 mV/Pa

Maksymalny SPL dla THD 0,5%: 130 dB/140dB/150dB

Stosunek sygnał-szum (94dB SPL): 79 dB A-ważone

Przełącznik Pad: -20dB / -10dB / 0dB

Filtr dolnozaporowy: 80Hz, 140Hz