Aston Element Bundle

Element_2.jpg
Element_3.jpg
Element.jpg

Po 18 miesiącach prac badawczo-rozwojowych oraz 3 miesiącach testów odsłuchowych prowadzonych w celu dopracowania brzmienia naszego nowego mikrofonu, Aston Element, możemy wreszcie podać pełne dane dotyczące tego produktu.

Mikrofon Aston Element, w którym zastosowano nowatorską technologię kapsuły „Ridyon” ™ zapewniającą doskonałą wydajność przy niskich kosztach, jest dostarczany wraz z niestandardowym uchwytem przeciwwstrząsowym i pop filtrem.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych mikrofonów Aston, ten produkt jest wyposażony w bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań. Wszystko, począwszy od technologii kapsuły, konstrukcji obudowy, magnetycznego pop filtra, a nawet podświetlanego logo LED na zasilaczu phantom 48 V (lub, jak przyjęło się nazywać, podświetlanego chłodnym światłem!) powoduje, że w tym przedziale cenowym stanowi on znacznie lepszą ofertą niż inne sprzedawane tego typu standardowe produkty.

Mikrofon Element jest nie tylko wyjątkowo przystępny cenowo, ale zdecydowanie przewyższa wszystkie mikrofony w swojej klasie. Nie musicie wierzyć nam jedynie na słowo jeśli chodzi o opinię dotyczącą tego produktu, ponieważ ponad 4000 klientów z całego świata pomogło nam określić, przy pomocy metody peer-review, jakość brzemienia mikrofonu Element w trakcie testów odsłuchowych, gdzie porównano go do największych marek w branży. Podczas trwających 3 miesiące testów dopracowaliśmy dźwięk mikrofonu, korzystając z danych zebranych podczas testów porównawczych, w których uczestniczyły główni konkurenci naszej marki, tacy jak Blue, Rode, AKG, Audio Technica i Neumann.

 

Wyniki ślepego testu odsłuchowego

Mikrofon Aston Element był tworzony w sumie przez ponad 18 miesięcy; jest to znacznie dłuższy czas niż ma to miejsce w przypadku większości produktów tej klasy. Zwykle takie prace i przygotowania nowego produktu zajmują 6-9 miesięcy, co pokazuje, jak złożony jest nasz zestaw mikrofonowy.

Prace badawczo-rozwojowe w ciągu pierwszych 15 miesięcy obejmowały opracowanie naszej nowej kapsuły Ridyon, obudowy akustycznej (które wymagały przeprowadzenia WIELU testów) oraz zaprojektowanie i skonstruowanie podstawy montażowej, dyfuzora kratkowego i wielu innych nowatorskich technologii zastosowanych w mikrofonie jak i w uchwycie przeciwwstrząsowym i pop filtrze.

Ostatnie 3 miesiące upłynęły na przeprowadzeniu publicznego testowania sprzętu. Zamiast po prostu wprowadzać nową technologię na rynek, postanowiliśmy prowadzić testy odsłuchowe w ciemno (oznacza to, że zakodowane pliki audio zostały udostępnione publicznie do przesłuchania i uszeregowania w kolejności preferencji) w 3 oddzielnych sesjach od 1 maja do 15 lipca. Wyniki tego testowania, pierwszego na świecie w branży ProAudio, zadecydowały o brzmieniu końcowego produktu… pierwszego na świecie „mikrofonu dla ludzi” - Aston Element.

 

Sesje

Sesja 1 testowania dotyczyła naszego pierwszego prototypu mikrofonu Aston Element w jego pierwotnej (surowej) formie, i w trakcie trwania tej sesji porównano go z 5 dominującymi, wielkimi konkurencyjnymi markami wybranymi jako najlepsze z najlepszych w swojej klasie. Należały do nich mikrofony Audio Technica, Rode, AKG, Blue i Neumann. Jeszcze zanim wybraliśmy te 5 marek mikrofonów, przetestowaliśmy mikrofony ponad 20 innych marek, aby wybrać najlepsze w swojej klasie (to były, z wyjątkiem Neumanna, mikrofony w cenie poniżej 500 dolarów… Neumann był nieco droższy!)

Głosowanie w pierwszej sesji pokazało, które mikrofony preferowane są przez odbiorców w przypadku 3 źródeł dźwięku, to znaczy wokalu męskiego i żeńskiego oraz gitary akustycznej (te same 3 źródła podczas prowadzonych testów), a także co podobało się i co nie podobało się w brzmieniu prototypu mikrofonu Element. To pozwoliło nam odrzucić dwie marki z dalszego testowania, tak że w Sesji 2 mieliśmy 3 najlepsze mikrofony konkurencji wybrane przez odbiorców i 2 nowe wersje mikrofonu Element. Pod koniec drugiej sesji mieliśmy znacznie wyraźniejszy obraz tego, czego potencjalni klienci oczekują od naszego mikrofonu, co zostało poparte głosowaniem, subiektywnymi komentarzami dotyczącymi mikrofonów konkurencji oraz względnymi preferencjami dla 2 bardzo różniących się pod względem brzmienia prototypów mikrofonu Astona.

Tak więc do trzeciej sesji przeszły tylko 2 mikrofony konkurencji… reprezentujące marki AKG i Neumann. Mieliśmy również 4 różne prototypy mikrofonu Element, każdy o innym brzmieniu w oparciu o preferencje z pierwszych 2 sesji. Pozwoliło nam to znaleźć ostateczne brzmienie i dać naszym klientom szeroki wybór ostatecznego brzmienia, jednocześnie upewniając się, że ostateczna wersja mikrofonu Aston Element będzie w stanie przynajmniej dorównać lub, miejmy nadzieję, przewyższyć dwóch najlepszych konkurentów na rynku.

 Ostatecznie jeden prototyp mikrofonu Element był wyraźnym zwycięzcą w tej sesji, pokonując zarówno mikrofony Neumann, jak i AKG (a także, oczywiście, wszystkie inne mikrofony konkurencji, które brały udział na etapie wczesnych testów i w pierwszych 2 sesjach), a także pozostałe 3 wersje prototypowe mikrofonu Aston Element.

 

Podsumowanie

Po pierwsze, WSZYSTKIE mikrofony wybrane do tych sesji to bardzo dobre podstawowe mikrofony każdej marki. Przez taki wybór nie ułatwiliśmy sobie naszego zadania. Postaraliśmy się najbardziej jak jest to możliwe, aby stworzyć nasz własny najlepszy mikrofon. W miarę trwania poszczególnych sesji stało się jasne, że głosowanie jest coraz bardziej wyrównane i coraz trudniej jest głosującym podejmować decyzje w każdej kolejnej sesji. Widać to nie tylko w subiektywnych komentarzach, ale także w zagadnieniach dotyczących naszego mikrofonu, poruszanych w mediach społecznościowych. Taka sytuacja była bardzo korzystna, ponieważ można w ten sposób dopracować się coraz lepszej jakości i wydajności, a wybór między produktami staje się trudniejszy, ponieważ różnice są znacznie mniejsze… dlatego wiedzieliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania najlepszego wyniku.

Innym interesującym rezultatem tych testów jest to, że okazało się oczywistym, że różne mikrofony działały lepiej lub gorzej przy zastosowaniu różnych źródeł dźwięku, jak można się było tego spodziewać… innymi słowy, jeden mikrofon nie pasuje do wszystkich źródeł dźwięku. Z tego powodu zawsze sugerujemy, jeśli to możliwe, aby mieć do dyspozycji kilka różnych mikrofonów do wyboru, jeśli oczywiście dysponuje się odpowiednim budżetem. Naszym celem, w przypadku mikrofonu Element, nie było tylko stwierdzenie, że „Element jest najlepszym mikrofonem”. To byłoby niemądre, ponieważ takie stwierdzenia są bardzo subiektywne. Natomiast naszym celem było upewnienie się, że nasz podstawowy mikrofon uzyskał najlepsze możliwe brzmienie, wydajność i jakość oraz że jest dostarczany z najlepszymi możliwymi akcesoriami dla osób, które dysponują pieniędzmi wystarczającymi tylko na zakup jednego mikrofonu lub którzy chcą dodać nowy, wysokowydajny mikrofon do swojej kolekcji, bez konieczności wydawania fortuny.

Mikrofon Element w ostatniej sesji wypadł lepiej niż inne mikrofony poddane testowaniu, zarówno jeśli chodzi o wokal męski, jak i żeński… ale został nieznacznie pokonany przez Neumanna i AKG jeśli chodzi o źródło dźwięku jakim jest gitara. Całkowita liczba głosów odnośnie wszystkich 3 źródeł dźwięku pokazała, że mikrofon Element jest wyraźnym zwycięzcą, zarówno pod względem całkowitej liczby głosów, jak i w zakresie 2 z 3 źródeł dźwięku, tj. wokali, co oznacza, że jest najlepszym mikrofonem, ponieważ (na każdej nieinstrumentalnej ścieżce dźwiękowej) są to najważniejsze elementy nagrania.

W tym miejscu warto stwierdzić, że pełne, podstawowe dane dla wypowiedzenia powyższych stwierdzeń podsumowujących zostały poddane metodzie peer-review przez magazyn Music Tech i magazyn Sound on Sound, dwie z najbardziej wpływowych i szanowanych niezależnych publikacji pro-audio na świecie. Zdecydowaliśmy się również nie wymieniać nazw, jeśli chodzi o konkretne modele mikrofonów, ponieważ szanujemy te marki i jakość ich produktów. W żadnym wypadku nie chcemy sugerować, że Aston jest „lepszy niż inna marka”. Wykorzystaliśmy kluczowe modele każdej konkurencyjnej marki aby ocenić wydajność naszego własnego mikrofonu i chociaż mikrofon Element zajął pierwsze miejsce w rankingu po trzech sesjach, to zarówno nasza firma Aston jak i uczestnicy testów darzymy wielkim szacunkiem każdy z mikrofonów biorących udział w testach podczas poszczególnych sesji.

I na koniec… nic z tego co powiedzieliśmy nie oznacza, że „Element jest najlepszym mikrofonem” - nigdy byśmy tego nie sugerowali, ponieważ brzmienie mikrofonu jest subiektywnym wyborem. Ale to oznacza, że mikrofon Element może konsekwentnie przewyższać wszystkie inne mikrofony warte poniżej 500 dolarów (a także niektóre droższe!) w subiektywnych testach wyboru. Gdy połączy się ten mikrofon ze wszystkimi super akcesoriami, to będzie oznaczało, że jest to Twój wybór nr 1 jako pierwszy mikrofon studyjny lub nadający się do Twojej kolekcji.

 

Brzmienie, na które głosowałeś

Dzięki kilku sesjom ślepego testu odsłuchowego i porównaniu do mikrofonów konkurencji pomogliście uczynić, że mikrofon Element jest najlepiej brzmiącym mikrofonem, nie tylko w swojej klasie, ale także może śmiało konkurować z wieloma znacznie droższymi mikrofonami.

Technologia kapsuły Ridyon’™

Sam mikrofon jest wyposażony w zupełnie nową technologię o nazwie kapsuła „Ridyon” ™, łączącą najlepsze elementy wszystkich 3 istniejących klas mikrofonów. Wykorzystując zasilanie phantom 48 V, niesamowicie lekką membranę z aktywną, ruchomą cewką mikrofon ten zapewnia wysoką czułość i wydajność mikrofonu pojemnościowego, mocny bas i zdolność tłumienia jaką posiada mikrofon dynamiczny oraz otwarty, naturalny dźwięk mikrofonu wstęgowego.

Błyszczący, podświetlany na fioletowo znaczek

Fani Astona wiedzą, że naszym kolorem jest fiolet, a na mikrofonie Element umieszczony jest podświetlony znaczek mikrofonu, dzięki czemu wiemy, kiedy jest on zasilany z zasilacza phantom. I wygląda on pięknie!

W zestawie unikalny magnetyczny pop filtr

Aby doskonale wybrzmiały spółgłoski zwarte i „eses”, w zestawie mikrofonu Element znajduje się genialny, opatentowany magnetyczny pop filtr, który można przymocować w ułamku sekundy. Żaden inny pop filtr nie działa w ten sposób, ponieważ osłoniliśmy magnesy od kapsuły, dzięki czemu dźwięk pozostaje całkowicie pozbawiony artefaktów.

W zestawie opatentowany uchwyt przeciwwstrząsowy

Aby wyeliminować niepożądane drgania, specjalnie dla Aston Element został zaprojektowany ten stylowy i bardzo skuteczny uchwyt przeciwwstrząsowy i dołączony do zestawu mikrofonu.

Opakowanie przyjazne dla środowiska

Włożyliśmy całe nasze doświadczenie i serce w tworzenie najpiękniejszych dodatków dla każdego produktu firmy Aston. Jeśli chodzi o opakowania, wierzymy, że tu króluje prostota. Dlatego też nasze opakowanie ochronne wielokrotnego użytku jest przyjazne dla środowiska i jednocześnie nie jest bardzo drogie.

Dane techniczne

Typ przetwornika: Ruchoma cewka

Charakterystyka kierunkowości: Kardioidalna

Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz

Równoważny poziom szumów: 3,8 dBA (A-ważone)

Czułość przy 1 kHz/1 kom: 12 mV/Pa

Maksymalny SPL dla THD 0,5%: 132 dB

Waga: 275g